You are here: Home AKTUALNOŚCI Aktualnośći Diecezjalne ostatki KSM

Diecezjalne ostatki KSM

ostatki ksm 2017

 

 

 Zamośc,

25 lutego 2017 r.

Relacja!

 

 

 

 

Diecezjalne Ostatki KSM

Ostatni weekend przed Środą Popielcową, to czas ostatnich zabaw, to czas kończący okres karnawału.

Jedna z zasad KSM-owicza stawia przed młodymi zadanie by nieść pogodę ducha w swoje otoczenie. Świętowanie i radość mają w KSM-ie swoje uprzywilejowane miejsce. Nasza służba daje radość, którą powinniśmy promieniować na całe otoczenie. Radość jest owocem Ducha Świętego i pomocą w skutecznym apostolstwie. 

Tą radością młodzi ludzie zrzeszeni w Katolickim Stowarzyszeniu Młodzieży naszej diecezji, dzielili się podczas Diecezjalnych Ostatek, które miały miejsce 25 lutego 2017 roku w auli Zespołu Szkół nr 4 w Zamościu. Na to wydarzenie przybyło tego dnia wraz ze swoimi duszpasterzami 210 osób z różnych zakątków naszej diecezji. Byli to ludzie młodzi z KSM, jak również młodzież spoza KSM – sympatycy KSM, jak i młodzi zaangażowani w swoich parafiach. Bal ostatkowy rozpoczął się wspólną modlitwą, po czym wszyscy zatańczyli tradycyjnego spontanicznego poloneza. Nie zabrakło również miejsca w czasie zabawy na tańce integracyjne, w których młodzież chętnie brała udział.

Warto wspomnieć, że jednym z zadań KSM-owicza, jest też organizacja różnych akcji charytatywnych, z tej też racji Ostatki KSM połączone były ze zbiórką ofiar na rzecz 14 – miesięcznej Antosi. Antosia Cisek to jedna z kuzynek naszych KSM-owiczek. Jest to jedna z bliźniaczek. W kwietniu 2016 roku nieoczekiwanie zachorowała. Zdiagnozowano u niej guza mózgu w okolicy ciemieniowo-potylicznej prawej. Nowotwór został częściowo wycięty. Po operacji wystąpiło wodogłowie pokrwotoczne. W lipcu założono zastawkę komorowo-otrzewnową. Czeka ją kolejna operacja resekcji guza. Na obecną chwilę Antosia nie widzi, nie chodzi i nie siedzi. Dokarmiana jest przez sondę. Ogromną szansą na poprawę zdrowia Antosi jest intensywna rehabilitacja, która jest bardzo kosztowna.

Kardynał Stefan Wyszyński mówił: „Włącz się w społeczną pomoc bliźnim. Otwórz się ku ubogim i chorym. Użyczaj ze swego. Staraj się dostrzec  potrzebujących wokół siebie”. Nasza młodzież włączyła się całym sercem w tę pomoc, okazując wrażliwość swoich serc i składając ofiary do puszek.

Słowa wdzięczności należą się dyrekcji Zespołu Szkół nr 4 za udostępnienie auli, dziękujemy wszystkim kapłanom oraz młodzieży, która tak pięknie odpowiedziała na nasze zaproszenie, a w sposób szczególny składam podziękowanie za waszą bezinteresowność i wrażliwość na potrzeby drugiego człowieka oraz za każdy Wasz grosz, którym wsparliście to dzieło. Słowa podziękowania należą się również młodzieży z oddziału KSM „Armia Pana” działającego przy parafii Matki Bożej Królowej Polski w Zamościu za wszelką pomoc i zaangażowanie w organizację tego wydarzenia.

Po chwilach radości i zabawy, przychodzi też czas zadumy, refleksji nad swoim życiem. Takim czasem jest okres Wielkiego Postu. Nie przegapmy więc tego czasu. To jest kolejna szansa dla mnie i dla Ciebie. Zapraszam Cię do refleksji, ale i do modlitwy... Chodzi przecież o to, by „nawrócić się do Boga całym sercem” (Jl 2,12)

                                                                                  Ks. Sławomir Skowroński

ostatki ksm 2017

Copyright © 2019

Template by Joomla Templates & Darmowe szablony Joomla.