You are here: Home AKTUALNOŚCI Aktualnośći Wizyta Młodzieży KSM w Strasburgu

Wizyta Młodzieży KSM w Strasburgu

strasburg2017 1

 

Wizyta młodzieży KSM w Strasburgu

Na początku roku szkolnego 2016/2017 Zarząd Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży diecezji zamojsko-lubaczowskiej zorganizował po raz trzeci Diecezjalny Konkurs Wiedzy o bł. Karolinie Kózkównie „Wierność bł. Karoliny Kózki”. Po przebiegu etapu szkolnego, a następnie rejonowego i diecezjalnego zostali wyłonieni zwycięzcy tegoż konkursu. Oprócz cennych nagród rzeczowych oraz dwudniowej pielgrzymki do sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie najlepsi uczniowie z kategorii szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych uczestniczyli w pięciodniowym wyjeździe studyjnym do Strasburga w dniach 10-14 czerwca 2017 r., jako główna nagroda konkursowa.

W wyjeździe uczestniczyły jeszcze trzy osoby z Hrubieszowa, Zamościa i Obszy jako nagroda za udział i wysokie wyniki w Ogólnopolskim Konkursie Biblijnym jak również za zaangażowanie w życie szkoły, działalność charytatywną, kulturalną i patriotyczną oraz zaangażowanie w życie parafialne poprzez działalność w Katolickim Stowarzyszeniu Młodzieży.

Grupa młodzieży z opiekunem ks. Stanisławem, Asystentem Diecezjalnym KSM, zwiedziła Strasburg wraz z wizytą na trybunach sali plenarnej Parlamentu Europejskiego, miasteczko Innenheim, w którym uczestnicy byli zakwaterowani, a w drodze powrotnej miasta niemieckiego Heidelbergu słynącego ze znanego uniwersytetu.

Miłym akcentem pobytu w Strasburgu była kolacja w Restaurant Le Gruber z Panem Europosłem prof. Mirosławem Piotrowskim, któremu zawdzięczamy cały sponsorowany wyjazd i pobyt.

Zapraszamy do udziału w kolejnym konkursie o bł. Karolinie i św. Stanisławie Kostce i zdobywanie cennych nagród. Konkurs rozpocznie się we wrześniu roku szkolnego 2017/2018. Tym wydarzeniem rozpoczniemy obchody 450. rocznicy śmierci św. Stanisława Kostki (1568-2018) patrona KSM oraz 25–lecie istnienia Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w diecezji zamojsko-lubaczowskiej.

Ks. Stanisław Książek

strasburg2017 1

strasburg2017 2

strasburg2017 3

strasburg2017 4

strasburg2017 5

strasburg2017 6

strasburg2017 7

strasburg2017 8

Copyright © 2019

Template by Joomla Templates & Darmowe szablony Joomla.