You are here: Home AKTUALNOŚCI Aktualnośći Rekolekcje i obchody ŚDM

Rekolekcje i obchody ŚDM

23-25 marca 2018 r. Hrubieszów-Lubaczów

25-lecie KSM

Rekolekcje rozpoczęły się Mszą Św. o godzinie 19.30 w kościele pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Hrubieszowie. Następnie przeprowadzona została konferencja na temat tożsamości Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży poprowadzona przez ks. Stanisława Książka. Zakończeniem pierwszego dnia rekolekcji było wspólne odśpiewanie Apelu Jasnogórskiego.

Kolejny dzień rozpoczęliśmy od pierwszej części Kerygmatu na temat „Miłość Boża – Grzech – Zbawienie w Jezusie – Wiara i Nawrócenie” prowadzone przez ks. Pawła Głowika. W przerwie przedstawiliśmy i omówiliśmy Inicjatywy, działania i wydarzenia w KSM-ie ogólnopolskim, a także diecezjalnym. Druga część kerygmatu prowadzona była pod kątem poznania Ducha Świętego oraz KSM-u jako wspólnoty. O godzinie 17.00 uczestniczyliśmy w Mszy Św. w kościele pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Na zakończenie dnia wspólnie obejrzeliśmy film pt. „Chata” oraz omówiliśmy główne zasady i postanowienia Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

W niedzielę, czyli ostatniego dnia rekolekcji po porannej Mszy Św. wyjechaliśmy do Lubaczowa, na uroczyste zakończenie obchodów 25-lecia diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej. Pierwszym punktem była procesja palmowa o godzinie 15.00 spod kościoła św. Karola Boromeusza. W procesji wraz ze Szandarem Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, harcerzami, Panem Jezusem na osiołku, apostołami i młodzieżą udaliśmy się do Konkatedry, gdzie o godzinie 16.00 odprawiona została Jubileuszowa Msza Święta. Po uroczystościach kościelnych, o godz. 18.00, w hali sportowej przy Szkole Podstawowej Nr 2 odbył się koncert zespołu „Ruah Elohim”. Gościem specjalnym była grupa „Razem za Jezusem”.

 

Copyright © 2019

Template by Joomla Templates & Darmowe szablony Joomla.