You are here: Home AKTUALNOŚCI Aktualnośći ~ GALERIA ~

~ GALERIA ~

               

 

 

W dniach od 09 do 11 marca 2012 roku w Trzęsinach odbyły się Rekolekcje Wielkopostne dla członków Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży naszej diecezji. Był to czas przygotowania się do właściwego przeżywania świąt Wielkanocy, poznania nowych ludzi, wyciszenia się, a przede wszystkim spotkania z Jezusem. 

Nasze spotkanie rozpoczęliśmy w piątek od wieczorku zapoznawczego, podczas którego każdy z uczestników, powiedział kilka zdań o sobie . Większość osób w czasie tych kilku dni chciało w pełni doświadczyć działania Jezusa. Pozwoliły na to organizowane nabożeństwa, spotkania ze Słowem Bożym oraz możliwość rozmowy z Jezusem w konfesjonale. W tym szczególnym czasie przygotowania do świąt Wielkanocy towarzyszyła nam błogosławiona Karolina Kózkówna. 
Głównym punktem pierwszego dnia rekolekcji była Droga Krzyżowa, której rozważanie skłoniło nas do refleksji nad życiem. Ważnym elementem spotkania była możliwość modlitwy o każdej porze dnia, przy przygotowanym wcześniej ołtarzu, z której wiele osób korzystało. W każdej chwili mogliśmy liczyć na ks. Andrzeja i s. Zachariaszę, którzy chętnie z nami rozmawiali i pomagali w trudnych chwilach.
Sobotni program był czasem rozwoju duchowego. Najpierw spotkaliśmy się ze Słowem Bożym, które „posiliło” nasze dusze. Konferencja s. Zachariaszy na temat czystości dała nam dużo do myślenia, zrozumiałyśmy jak wielkim skarbem jest czystość. Nabożeństwo Pustyni połączone z głęboką konferencją ks. Andrzeja skłoniło nas do refleksji  dotyczących naszego postępowania, wyborów w życiu.
 Ostatniego dnia wszyscy mieliśmy możliwość wybrania Jezusa za naszego Pana, większość uczestników skorzystała z tego pięknego daru. Nasze rekolekcje przypieczętowaliśmy niedzielną Eucharystią. 
Niestety rekolekcje skończyły się bardzo szybko. Po tych kilku dniach modlitwy, radości i smutków musieliśmy wracać do domów.  Wszyscy wyjeżdżaliśmy z Trzęsin pełni chęci do życia i przekazywania jej innym. Zakochani w Jezusie pragnęliśmy się tą miłością dzielić z każdym napotkanym człowiekiem. 
 Trudno było nam się rozstać, jednak wszyscy mamy nadzieję że niebawem spotkamy się ponownie.               
        Dominika

 

Copyright © 2019

Template by Joomla Templates & Darmowe szablony Joomla.